Den Země 2016

V pátek 29. dubna proběhl na naší škole projektový den ke Dni Země. Jeho účelem je vést děti k odpovědnému vztahu vůči životnímu prostředí a vytvářet u nich pozitivní zkušenosti z kontaktu s přírodou.

Každá třída měla připravený svůj vlastní program: návštěvu chráněné krajinné oblasti Škrabalka, výšlap na hrad Helfštýn, povídání o jarní přírodě, chráněných rostlinách a živočiších, o zásadách chování v přírodě. Děti se učily třídit odpad, určovat k čemu slouží barevně rozlišené kontejnery, kde v našem okolí jsou umístěny. Poučným zážitkem byla návštěva sběrného dvora. Děti se při komentované prohlídce dověděly, k čemu sběrný dvůr slouží a co všechno je do něj možno uložit. Počasí se nakonec umoudřilo, a tak jsme se všichni jarní dopoledne příjemně užili.

Mgr. Zdenka Dohnalová

Den Země 2016