AŤ TO SVIŠTÍ NA NOVÉM HŘIŠTI!

Ve dvorním traktu budovy naší školy bylo v úterý 3. září 2024 slavnostně uvedeno do provozu nově zrekonstruované sportovní hřiště.

Dlouhé roky nebyl prostor školního dvora vhodný k užívání, proto se vedení školy rozhodlo tento stav změnit a stávající nevyhovující hřiště zrekonstruovat. Od vzniku projektové dokumentace po slavnostní otevření uběhlo dlouhých šest let, ale dočkali jsme se. Hezčí zahájení školního roku jsme si ani nemohli přát.

Po krátké prezentaci sportovních aktivit v podání našich talentovaných pedagožek ředitel školy Kamil Zemánek v krátké úvodní řeči poděkoval našemu zřizovateli, Krajskému úřadu Olomouckého kraje, který rekonstrukci zafinancoval částkou bezmála dva miliony korun, a stavební firmě Traweko 96 s.r.o., která stavbu realizovala.

Slavnostnímu přestřižení pásky přihlížela celá škola. Provoz sportoviště nelze zahájit jinak než nějakých efektním sportovním úkonem. A tak pan ředitel, sám velký sportovec, ruku v ruce s neposedným žákem Kubíkem provedl slavnostní výkop, čímž za mohutného potlesku symbolicky zahájil první sezónu nového hřiště.

„Chtěl bych vám všem popřát, abyste hřiště v maximální možné míře využívali, vyhnula se vám jakákoliv sportovní zranění a prožívali jste tu jen samou radost,“ zakončil pan ředitel malou slavnost a předal hřiště dětem.

Tak hlavně bezpečně a s radostí!                                                Blanka Prudilová

Fotografie z archivu školy

Video z archivu školy