Skip to content

Atletický čtyřboj – národní finále

Ve dnech 18. - 20. 6. 2014 se konalo celorepublikové finále atletického čtyřboje žáků základních škol praktických a základních škol speciálních v Hradci Králové. Tohoto atletického klání se zúčastnili sportovci ze 14 krajů celé republiky, z toho 42 chlapců a 42 dívek.

Výprava reprezentující olomoucký kraj ve složení Marek Patkaň-Cina, Stanislav Bezperát, Sabina Baranová (všichni ze SŠ a ZŠ Lipník n/B, Osecká 301), Daniel Horvát, Karolína Kršňáková a Sára Foltýnová závodili v těchto disciplínách - běh na 60m, hod kriketovým míčkem, skok daleký a vytrvalostní běh (1500m chlapci, 800m dívky). Nejlepších výsledků dosáhlo opět družstvo chlapců, které skončilo na 2. místě. Družstvo dívek na 7. místě, přičemž celá výprava dohromady (3 chlapci a 3 dívky) vybojovali za olomoucký kraj celkové 4. místo ze 14 krajů. Při vyhlašování nejlepších jednotlivců atletického čtyřboje se mohl radovat z celkového 2. místa Marek Patkaň-Cina, který si za tento vynikající výsledek zasloužil uznání a obdiv. Pochvalu si zaslouží i Stanislav Bezperát, který vyhrál svou silnou disciplínu skok do dálky a také Sabina Baranová, která svými sympatickými výkony se stala nadějí do budoucna.

Tímto bych chtěl Markovi, Standovi a Sabině poděkovat za úspěšnou reprezentaci kraje i své školy.