Výlet na Pustevny

Ve čtvrtek 1. června jsme se žáky 1. stupně nasedli před školou do autobusu, který nás odvezl na Pustevny. Na cestu jsme si objednali sluníčko a nebe bez mráčků.

Z Pusteven jsme se vydali po Naučné stezce směrem k hoře Radhošť, která je obestřená mnoha legendami spojenými se světem starých Slovanů a jejich bohem Radegastem. K vyhlídkovému altánu Cyrilka jsme stoupali po starých kamenných schodech a mohli se pokochat krásným výhledem na Pustevny a okolí. Pokračovali jsme k mýtické soše Radegasta, kde jsme si udělali pauzu na občerstvení.

Někteří z nás se vydali k nadzemní panoramatické Stezce Valaška a jejímu okolí.

Na závěr jsme si prohlédli zrekonstruovaný Libušín a další známé Jurkovičovy stavby, nakoupili si drobné suvenýry a vyrazili na zpáteční cestu.

Unavené nohy a nádherná příroda v nás zanechaly nezapomenutelný zážitek, kterým jsme oslavili Mezinárodní Den dětí.

Poděkování patří samozřejmě panu řidiči, který nás dovezl v pořádku tam i zpět.

Mgr. Kateřina Zemánková